ربات‌ها در بیمارستان‌های چین در مقابله با کرونا

نقش ربات‌ها در بیمارستان‌ های چین در مقابله با ویروس کرونا

با شیوع کرونا در کشور چین، پزشکان چینی سعی دارند تا از ربات ها بعنوان دستیار استفاده کنند. آمادگی کامل بیمارستان های چین برای مقابله با این ویروس باعث شده است تا بسیاری از آنها ربات های دستیار را به خدمت بگیرند.

از قسمت تکنولوژی ، هم اکنون شاهد تعداد زیادی از ربات ها بعنوان نیروهای دستیار پزشک در بیمارستان های شهرهای گوانگژو ، جیانگشی ، چنگدو ، پکن ، شانگهای و تیانجین چین هستیم. این ربات ها با استفاده از اینترنت نسل 5 قادر هستند تا ارتباز بین بیمار و پزشک را برقرار کرده و بطور ایمن داروها را به بیماران مبتلا تحویل دهند. بدین ترتیب دیگر نیاز به حضور نیروهای پزشکی در مناطق قرنطینه نبوده و خدمات درمانی بهتر انجام خواهد شد.

حضور ربات ها بر بالین بیمار خطر انتقال این ویروس را کاهش داده و همچنین نیاز به نیزوی انسانی نیز کمتر خواهد شد. علاوه بر روبات های دستیار، برخی دیگر از ربات ها به عنوان نیروی ضدعفونی کننده در بیمارستان ها فعالیت می کنند. برخی دیگر از انواع ربات ها نیز به داخل مناطق شهری ارسال میشوند تا بتوانند میزان سلامت و وضعیت جسمانی مانند دمای بدن را در مناطق پرجمعیت اندازه گیری و بررسی کنند.

منبع : تک نیوز

سجاد

طراح و برنامه نویس وب هستم به دنیای سایبری علاقه زیادی دارم و امیدوارم نوشته هام برای کاربران گرامی سودمند باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *