رمز دوم پویا

رمز دوم پویا و نارضایتی کاربران از روند اجرایی شدن این پروژه

رمز دوم پویا برای خریدهای بالای 100 هزار تومان قطعی شده است و این امر باعث نارضایتی بسیاری از کاربران آن را در پی داشته است. رمز دوم پویا و یا همان رمزهای یک بار مصرف برای جلوگیری از فیشینگ در کشور صورت گرفته و با وجود مشکلات فراوان به حالت اجرایی درآمده است.

از قسمت اخبار سایبری ، یکی از نارضایتی های کاربران عدم دریافت رمز پویا در زمان مقرر است. ارسال رمز پویا با تاخیر و منقضی شده تنها یکی از مشکلات و گلایه های کاربران است. امکان ارسال رمز پویا از طریق پیامک خود روشی برای حمله به حساب بانکی به شمار میرود. زیرا هر لحظه امکان به سرقت رفتن گوشی و یا سرقت از طریق شبکه نیز وجود دارد. بسیاری از بانک ها درخواست افزایش هزینه کارمزد خدمات را داشته اند. بنظر میرسد که این درخواست به هزینه ارسال پیامک برای کاربران مربوط باشد.

بسیاری از کاربران که اطلاعات کافی برای فعال سازی رمز پویا روی گوشی هوشمند خود را نداشته اند اکنون با مسدود شدن حساب و یا کارت خود مواجه هستند. از دیگر مشکلات استفاده از رمز پویا میتوان تعداد زیاد اپلیکیشن های رمزساز، وجود برخی مشکلات در فعال سازی این اپ ها، احتمال هک شدن آنها و پشتیبانی نشدن آنها در برخی گوشی های اندروید و آیفون را نام برد.

بسیاری از این مشکلات را میتوان از طریق دستورات لازم توسط بانک مرکزی برطرف کرد. بدین طریق میتوان از برخی اعمال سودجویانه در مورد نصب و استفاده از این اپلیکیشن ها جلوگیری کرد.

منبع : تک نیوز

نیوشا

دانشجوی کامپیوتر و عاشق تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *