باگ امنیتی مودم‌های اینترنتی کار هکرها را ساده می‌کند

باگ امنیتی مودم‌ های اینترنتی کار هکرها را ساده می‌کند

باگ امنیتی مودم‌ ها ! کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که یک باگ امنیتی در روترهای اینترنت وای فای ساخت شرکت TP Link وجود دارد که نفوذ هکرها به اطلاعات کاربران موردنظرشان را تسهیل می‌کند.

به گزارش ایسنا در مورد باگ امنیتی مودم‌ ها، با توجه به آنکه اخیراً مسائل مربوط به امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران اهمیت خاص و بسزایی یافته و از طرفی دیگر سرقت اطلاعات مالی و شخصی و نفوذ به حساب‌های کاربری افراد در محیط اینترنت و فضای مجازی نیز رو به افزایش گزارش شده

حالا به تازگی کارشناسان امنیتی دریافته و اعلام کرده‌اند که یک آسیب پذیری و باگ امنیتی مودم‌ و روترهای اینترنت وایرلس (وای فای ) توسعه داده شده توسط شرکت چینی تی پی لینک (TP-Link) وجود دارد که به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را می‌دهد به اطلاعات کاربران موردنظر خود دسترسی پیدا کنند.

همچنین بخوانید : آموزش جلوگیری از هک وای فای و مودم

باگ امنیتی مودم ها و میلیارد ها کاربر در خطر هک

انتشار این خبر می‌تواند خبر بسیار ناگواری برای میلیاردها کاربری که از مودم‌های وای فای این شرکت معروف و بزرگ استفاده می‌کنند، به شمار بیاید چراکه به هکرها و مجرمان سایبری اجازه می‌دهد کنترل کامل روتر را از راه دور در دست بگیرند و به اهداف و اطلاعات موردنظر خود دست یابند.

این روزها که آسیب‌پذیری و ضعف‌های امنیتی و باگ امنیتی مودم‌ ها در سیستم و نرم افزارهای مختلفی کشف و اعلام می‌شود.

محققان امنیت سایبری سعی دارند بدین وسیله کاربران را از حملات احتمالی هکرها و دسترسی آنها به اطلاعات شخصی خود آگاه کرده و جلوی خطر نقض حریم خصوصی کاربران را بگیرند.

همچنین با انتشار این گزارش‌ها شرکت‌های توسعه دهنده مربوطه با انتشار زود هنگام یک نسخه به‌روزرسانی شده به برطرف کردن آسیب‌پذیری و ضعف‌های امنیتی مربوطه باگ امنیتی مودم‌ خواهند پرداخت.

گزارش وب سایت hackernews در مورد ضعف های امنیتی مودم ها

بر اساس گزارش وب سایت hackernews، به گفته محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری، این شرایط زمانی بحرانی می‌شود که هکرها و مجرمان سایبری بتوانند از این آسیب پذیری وباگ امنیتی مودم‌ ها به صورت گسترده‌ای استفاده کنند.

مدت‌هاست که محققان و پژوهشگران بسیاری از امنیت ضعیف پروتکل‌های مودم‌های اینترنت بی‌سیم وای‌فای می‌گویند و همواره به کاربران وای‌فای هشدار می‌دهند که به امنیت سایبری در مودم‌های خانه یا محل کارشان اطمینان نکنند.

نکته جالب اینجاست که این هکرها از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون در حال استخراج و کسب اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران از طریق روتر های وای‌فای و باگ امنیتی مودم‌ ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی برند سیسکو بوده و شناسایی هم نشده‌اند.

بر اساس آمارهای منتشر شده، حملات سایبری و باگ امنیتی مودم‌ ها و هک از سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده

با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها و ضعف های امنیتی مودم ها، کشورها و شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف این‌گونه حملات قرار گرفته و آسیب‌ها و خسارات جبران‌ناپذیری مثل باگ امنیتی مودم‌ ها را متحمل شده‌اند.

علی اصغر

علی اصغر ولیلو مهندس کامپیوتر و موسس وبسایت سکیوریتی سیتی ، شهر امنیت تلاش میکنم نوشته های سودمند و مفیدی نگاشته تا گامی هر چند کوچک در راستای افزایش دانش عزیزان برداشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *