سربازی در تایلند حاضران در مرکز خرید را به رگبار گلوله بست؛

سربازی در تایلند حاضران در مرکز خرید را به رگبار گلوله بست | حداقل ۲۰ کشته

سربازی در تایلند حاضران در مرکز خرید را به رگبار گلوله بست ، از بخش اخبار سایبری سکیوریتی سیتی یک سرباز با سلاح وارد یک مرکز خرید در شمال شرقی تایلند شد و حاضران در آن مکان را به رگبار گلوله بست.

پلیس تایلند اعلام کرد بر اثر این تیراندازی که عصر روز شنبه ۱۹ بهمن (۸ فوریه) در یک مرکز خرید شلوغ در شهر «ناخون ناتچاسیما» روی داد تا کنون دست کم ۲۰ نفر جان خود را از دست و بیش از ۳۰ نفر زخمی شده‌اند.

کریسانا پاتاناچارون، سخنگوی پلیس تایلند با اعلام این خبر گفت که فرد مهاجم همچنان درون یک مرکز خرید شلوغ حضور دارد و چندین نفر را گروگان گرفته است. او در همان حال از خودش سلفی می‌گیرد و در شبکه‌های اجتماعی همرسان می‌کند.

سخنگوی پلیس می‌گوید این سرباز پیش از ورود به محوطه مرکز خرید با شلیک‌گلوله یک سرباز دیگر و یک زن رهگذر را کشته و یک نفر دیگر را مجروح کرده است.

مقامات نظامی تایلند می‌گویند که وی پیش از آن که راهی مرکز خرید «ترمینال ۲۱» و شلیک به سوی مردم عادی شود فرمانده خود را کشته، مهمات و سلاح برداشته و به سوی همقطاران خود نیز آتش گشوده است.

پلیس تایلند نیز در هشدار به شهروندان عکسی از وی را منتشر کرده است. انگیزه این مهاجم از به رگبار گلوله بستن عابران هنوز معلوم نیست.

در حال حاضر مأموران پلیس تایلند مرکز خرید ترمینال ۲۱ را به محاصره درآورده و در تلاشند تا گروگان‌ها را آزاد و مهاجم را بازداشت کنند. مرکز خرید و خیابان‌های اطراف آن بسته شده است.

در یکی از ویدیوهایی که از این حادثه در اینترنت منتشر شده، افراد حاضر در محوطه پارکینگ مرکز خرید دیده می‌شوند که همزمان با تیراندازی مهاجم، به دنبال مکانی برای پنهان شدن هستند.

سرلشکر کونگچیپ تانتراوانیچ، سخنگوی وزارت دفاع تایلند هویت فرد مهاجم را اعلام کرده و گفته او یک سرباز ارتش این کشور است که «جاکراپاهانث توما» (Jakraphanth Thomma) نام دارد. به گفته سخنگوی وزارت دفاع تایلند، نیروهایی از یگان‌های ارتش برای کمک به پلیس در کنترل مرکز خرید و مناطق اطراف آن به منطقه اعزام شده‌اند.

این فرد مهاجم هنگامی که به سوی مردم تیراندازی می‌کرد همزمان در شبکه‌های اجتماعی سلفی و پست‌هایی همچون «وقت هیجان است» و یا «هیچ کسی نمی‌تواند از مرگ بگریزد» را منتشر می‌کرد. فیسبوک اندکی پس از آغاز حمله، حساب این مرد مهاجم را بست.

ناخون ناتچاسیما که به آن کورات هم می‌گویند، در شمال شرقی بانکوک، پایتخت تایلند قرار دارد.

برچسب ها :

نیوشا

دانشجوی کامپیوتر و عاشق تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *